Jak dbać o koronkowy biustonosz?

Koronkowa bielizna, choć wciąż ceniona za swoją elegancję, odznacza się także sporą delikatnością. Z tego też powodu, należy pamiętać o podstawach prawidłowego jej przechowywania oraz prania, abyśmy mogły cieszyć się nią jak najdłużej. Tyczy się to także markowych biustonoszy, dostępnych w sklepach Online – nawet najwyższa jakość wykonania nie zda się nam na wiele, jeśli zakupiona bielizna będzie zwyczajnie zaniedbywana. Aby uniknąć rozciągnięcia koronki lub przedwczesnego jej zużycia, powinnyśmy wyrobić sobie kilka prawidłowych nawyków. Oto, co warto jest wiedzieć na ten temat!

Pranie i suszenie koronkowych biustonoszy

Ponieważ nasz koronkowy biustonosz będzie przylegać do naszej skóry przez kilka godzin dziennie, zaleca się częste jego pranie. Informacje, dotyczące temperatury i innych istotnych kwestii dotyczących prania znajdziemy na metce. I chociaż piorąc biustonosze, pochodzące od różnych producentów, możemy zauważyć pewne różnice, generalne zasady prawidłowego prania bielizny tego typu pozostają niezmienne. Zaleca się więc pranie ręczne, z wykorzystaniem łagodnych detergentów. Jeśli korzystamy jednak z pralki, pamiętajmy, że temperatura nie powinna przekraczać 30 stopni. Nie wolno też zapominać o włożeniu biustonoszy do specjalnych woreczków do prania bielizny.

Z wypranego biustonosza należy dokładnie wycisnąć wodę, a następnie wysuszyć, najlepiej w pozycji leżącej. Dzięki temu, nie dojdzie w nim do rozciągnięcia tudzież odkształcenia miseczek. Unikajmy też suszenia koronkowych biustonoszy na kaloryferze – temperatura, wykraczająca ponad pokojową, sprzyja bowiem nie tylko odkształceniom, ale też odbarwieniom.

Jak prawidłowo przechowywać naszą nową bieliznę, zakupioną Online?

Jeśli nie chcemy uświadczyć przykrej niespodzianki, jaką jest przedwczesne zużycie zakupionej niedawno koronki, powinnyśmy pamiętać także o prawidłowym przechowywaniu takiej bielizny. Jest to szczególnie istotne w przypadku wszelkich push-upów, narażonych na odkształcenia miseczki. Po odłożeniu ich do szafki lub do szuflady, należy więc układać staniki jeden na drugim. Jeśli zależy nam z kolei na szczególnej ochronie naszej bielizny, możemy zaopatrzyć się w specjalne organizery na biustonosze. Pamiętajmy także o prawidłowym pakowaniu bielizny do torby, przygotowując się do wyjazdu. Staniki zawsze powinny leżeć na wierzchu, aby możliwe było uniknięcie przygniecenia ich przez pozostałe ubrania. Pamiętajmy o tych zasadach, a nasza nowa bielizna kupiona Online będzie nam służyć przez bardzo długi czas!

Ostatnie artykuły

Archiwum

Kategorie

Tagi

Mona Czerniewicz Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *