Ślubny szał

Suknia ślubna to nie lada wyzwanie dla przyszłej pani młodej, która chce wyglądać wyjątkowo pięknie i niewykle w dniu zaślubin. To właśnie tego dnia wszystkie oczy będą skierowane zarówno na nią, jak i na pana młodego. W tym uroczystym momencie można trochę poszaleć, jeżeli chodzi o kreację. Bez względu na porę roku należy także w zanadrzu mieć na uwadze, że żyjemy na obszarze klimatycznym, który bywa zmienny nawet latem, dlatego warto, aby poza suknią również narzutka ślubna stanowiła element garderoby. 

Suknia ślubna – słów kilka

Możemy wyróżnić m.in. sześć podstawowych typów sukni ślubnych: księżniczka, literka A, rybka, klasyczna, glamour i boho. Moda się zmienia, jednak oczywiste jest, że zdarza się, że nawet zatacza koło. Coś, co było modne kiedyś, znów wraca do łask, a coś, co teraz wydaje się passe, może przechodzić okres świetności za jakiś czas. Przy wyborze kroju niezbędne jest uwzględnienie budowy ciała pani młodej, który pozwoli wyeksponować jej atuty. Dla przykładu sukienki o kroju księżniczki pozwalają ukryć szerokie biodra, a podkreślić smukłą talię. W przypadku tego modelu dół to z reguły rozkloszowany tiul, natomiast w przypadku góry, można modelować materiał dowolnie. Pokaźny biust można przepięknie podkreślić, dając delikatny dekolt, aby całość nie była zbyt pretensjonalna, natomiast efekt odwrotny uzyskany, używając falban, które nadadzą objętości. 

Narzutka ślubna

W zależności od wyboru sukni ślubnej indywidualnie dobiera się dodatki, np. obecność welonu we włosach lub jego brak. Jeśli już pani młoda zdecyduje się na woal, to czy ma być krótki, czy niesfornie długi. Narzutka ślubna używana jest na ceremoniach zaślubin w kościele, dlatego że kobiety czują się komfortowo, kiedy w miejscu świętym mają zakryte ramiona. Dużo osób decyduje się na ceremonie zaślubin w plenerze, na którą pozwalają urzędy stanu cywilnego, a wówczas nigdy nie możemy być pewni co do pogody, gdyż nawet latem zdarzają się ulewne deszcze. Narzutka ślubna przydaje się również do sesji zdjęciowych w plenerze czy też, gdy pani młoda odprowadza późną porą bądź wczesnym rankiem gości weselnych.

Ostatnie artykuły

Archiwum

Kategorie

Tagi

Mona Czerniewicz Opublikowane przez: