Frezy do manicure i pedicure: jakie wybrać?

Frezy do manicure i pedicure są nieodłącznym elementem frezarki, którą znaleźć możemy w każdym profesjonalnym salonie kosmetycznym. Nic więc dziwnego, że coraz więcej początkujących stylistek decyduje się na zakup frezarki oraz potrzebnych do jej wykorzystania frezów. Frezy do pedicure i manicure pozwalają w bezpieczny i szybki sposób opracować skórki i przygotować płytkę do dalszych etapów zabiegu. 

Nie każdy jednak wie, że na rynku dostępnych jest wiele rodzajów frezów, które różnią się nie tylko materiałem, ale przede wszystkim docelowym przeznaczeniem. Na co więc zwrócić uwagę podczas zakupu frezów i jaki frez do pedicure, a jaki do manicure, będzie najlepszy? 

Rodzaje frezów do paznokci 

Frezy do manicure i pedicure możemy podzielić ze względu na materiał, z którego zostały wykonane lub przeznaczenie. Ze względu na przeznaczenie poszczególnych frezów możemy wyróżnić frezy do ściągania masy hybrydowej lub masy żelowej, do polerowania, usuwania skórek, a także frezy do pedicure podologicznego tj. do usuwania odcisków i nagniotków. Warto jednak skupić się na podziale frezów ze względu na rodzaj materiału, ponieważ to on odpowiada za poziom ścieralności oraz moc pracy frezu. Wyróżniamy frezy takie jak:

  1. Diamentowe frezy – powstają z stali nierdzewnej o dużej gęstości, dzięki czemu odporne są na uszkodzenia mechaniczne oraz korozję. Przeznaczone są przede wszystkim do ściągania masy z płytki paznokciowej, ale również do usunięcia nadmiaru naskórka i zrogowaceń. 
  2. Ceramiczne frezy – są one równie mocne i odporne na uszkodzenia jak frezy diamentowe, jednak ceramiczne frezy do manicure i pedicure nie nagrzewają się na skutek obrotów i tarcia o płytkę, dzięki czemu klient lub klientka nie odczuwają dyskomfortu podczas zabiegu.
  3. Karbidowe frezy – frezy wykonane z węglika spiekanego, który należy do jednych z najtwardszych materiałów. Wykorzystuje się je przede wszystkim do usuwania wszelkiego rodzaju masy np. żelowej czy akrylowej, z powierzchni płytki paznokciowej. Są one odporne na uszkodzenia, a także ścieranie powierzchni, które może wystąpić na skutek częstego używania narzędzia. 
  4. Gumowe frezy – delikatne, przeznaczone głównie do polerowania płytki oraz dokładnego oczyszczenia z pozostałości naskórka. 

Ostatnie artykuły

Archiwum

Kategorie

Tagi

Mona Czerniewicz Opublikowane przez: