O czym powinniśmy pamiętać, planując zakup czapki zimowej?

Głowa, jak wie zapewne każdy z nas, jest najistotniejszą częścią ludzkiego ciała. Istotne jest więc zapewnienie jej pełnego bezpieczeństwa, bez względu na to, czy planujemy przejażdżkę rowerem, czy też pasjonujemy się wspinaczką górską. Nie inaczej prezentuje się tu też kwestia zimowych spacerów. Nawet, jeśli drogi nie są obecnie śliskie i nie istnieje ryzyko uderzenia głową w chodnik, samo przebywanie na chłodzie ma bardzo niekorzystny wpływ na tę część naszego ciała. Dotyczy to w szczególności osób, które bagatelizują kwestię noszenia ciepłej czapki. Jak zauważa praktycznie każdy producent czapek zimowych, akcesoria te powinny być równie stylowe, co szczelne i wygodne. To właśnie dzięki tym czynnikom, noszona czapka jest w stanie ochronić nas zarówno przed przeziębieniem, jak i bolesnym zapaleniem uszu. Warto przyjrzeć się więc najistotniejszym kwestiom, związanym z zakupem zimowego nakrycia głowy.

 

Rodzaje czapek zimowych

Przeglądając oferty producentów czapek zimowych, z pewnością zauważymy, że akcesoria te odznaczają się naprawdę dużym zróżnicowaniem. Myli się jednak ten, kto uważa, że różnice pomiędzy poszczególnymi ich rodzajami mają bezpośredni wpływ wyłącznie na samą estetykę. Wręcz przeciwnie – sposób szycia czapki określa chociażby, w jakich sytuacjach powinno się je nosić. Dla przykładu, cienkie czapki jednowarstwowe sprawdzą się najlepiej wczesną jesienią tudzież zimą, czyli wtedy, gdy temperatura nie osiąga jeszcze skrajnych wartości. Cieńsze nakrycia głowy znakomicie sprawdzą się również podczas wszelkich aktywności fizycznych. Długie, zimowe spacery oraz wietrzne, deszczowe dni wymagają od nas jednak założenia grubszej czapki.

 

Najistotniejsze parametry czapek zimowych

Wiemy już, jak dobrać nakrycie głowy pod kątem przeznaczenia. Przeszukując strony internetowe producentów czapek zimowych, powinniśmy zwrócić także uwagę na same parametry indywidualnych akcesoriów. Dobra czapka powinna odznaczać się średnicą, odpowiadającą rozmiarowi naszej głowy. Unikniemy w ten sposób częściowego odsłonięcia uszu oraz uczucia dyskomfortu w trakcie noszenia czapki. Nie bez znaczenia jest tu również wiatroszczelność oraz oddychalność danego produktu. Dopiero po zapoznaniu się z tymi parametrami możemy zacząć dobierać czapki pod kątem wizualnym.

 

Ostatnie artykuły

Archiwum

Kategorie

Tagi

Mona Czerniewicz Opublikowane przez: