Jak wzmocnić paznokcie?

Zadbane dłonie i paznokcie to wizytówka nie tylko każdej kobiety, ale również mężczyzny. Na kondycję paznokcie wpływa wiele czynników. Możemy im pomóc, odpowiednią dietą lub suplementacją, ale nieodpowiednia pielęgnacja może je skutecznie zniszczyć. Jak zatem dbać prawidłowo o paznokcie?

Kruche i łamliwe paznokcie to problem, który dotyka wiele kobiet i mężczyzn. Wynika to z wielu czynników. Nieodpowiednia dieta, brak witamin w diecie, a także zła pielęgnacja, mogą przyczynić się do problemów z paznokciami. Zdrowe paznokcie jak wyglądają? Są przezroczyste i są w kolorze bladego różu. Są twarde i mocne.

Co szkodzi paznokciom?

Paznokcie, jak każdy organ w naszym organizmie, wymaga odpowiedniej i zbilansowanej diety. Dieta uboga w witaminy i minerały, a także bogata w toksyny nie przyczynia się do wzmocnienia kondycji paznokci. Dodatkowo są one narażone na działanie czynników zewnętrznych. Zmywanie, pranie, sprzątanie i chemia, która jest wykorzystywana do tych czynności, może znacząco osłabiać płytkę paznokcia i prowadzić do jego uszkodzenia. Dlatego też tego typu czynności zaleca się wykonywać w rękawiczkach.

Nieodpowiednie preparaty, stosowane podczas manicure i pedicure, również negatywnie wpływają na paznokcie. Nieumiejętne nałożenie hybrydy czy żelu, a także zdjęcie stylizacji, mogę osłabiać paznokcie. Źle wykonany zabieg manicure i pedicure osłabia płytkę paznokcia, która w konsekwencji staje się krucha i łamliwa oraz łatwo się wygina.

Co pozytywnie wpływa na paznokcie?

Zdrowe paznokcie wymagają dostarczania odpowiednich witamin i minerałów. Skrzyp polny, witaminy z grupy B i witaminy A i H mają wpływ na odbudowę płytki paznokcia. Przede wszystkim wzmacniają ją i zapobiegają rozdwajaniu. Żelazo, krzem, potas i magnez to ważne składniki zdrowych i mocnych paznokci.

Dbając o paznokcie, warto zwracać uwagę na zabiegi manicure i pedicure, które powinny być wykonywane odpowiednimi preparatami. Chcąc wzmocnić paznokcie, warto stosować olejek rycynowy czy olejek ze słodkich migdałów. Wpływają one na poprawę kondycji paznokcia i odżywiają jego struktury.

Wzmacniając paznokcie należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, odpowiedniej diecie i stosowaniu suplementów, które wpływają na kondycję płytki paznokcia.

Ostatnie artykuły

Archiwum

Kategorie

Tagi

Mona Czerniewicz Opublikowane przez: