Sauna – od początku…

Początki powstania saun nie są dokładnie znane, wiemy jednak, że przez tysiące lat służyły ludom z różnych części świata. Budowano je na różne sposoby i przeznaczone były do różnych celów. Z upływem czasu zaczęto dostrzegać i doceniać ich właściwości lecznicze oraz relaksujące. Odkrycia te są aktualne do dziś. Wiemy, że regularne wizyty w saunie niosą pomoc w dolegliwościach takich, jak reumatyzm, depresja, anoreksja, zmęczenie mięśni, astma oskrzelowa. Sportowcy z całego świata korzystają z saun, ponieważ podnosi to wytrzymałość i poprawia kondycję organizmu. Dziś saunę może mieć prawie każdy dzięki najnowszym rozwiązaniom technicznym.

Sauny Wrocław

Mar-la to producent saun na wymiar i ze skosem, wywodzimy się z Tarnowa Opolskiego. Oferujemy mieszkańcom Wrocławia i pozostałych miast województwa dolnośląskiego sauny fińskie, mokre, parowe oraz infrared. Istniejemy na rynku od wielu lat, jesteśmy doświadczeni w budowie saun. Pomożemy Państwu zaprojektować wymarzoną saunę, uwzględniając ilość miejsca i potrzeby klienta. Do budowy sauny używamy zazwyczaj drewna jodły kanadyjskiej lub cedru, który dodatkowo wydziela przyjemny aromat i innych materiałów tylko z najwyższej półki, ponieważ chcemy, by stworzone przez nas sauny służyły Państwu przez długie lata. Nasi fachowcy służą radą i wsparciem technicznym. Oferujemy także serwis pogwarancyjny.

Co i jak?

Nie każdy może i lubi korzystać z sauny parowej, ale dzięki temu, że istnieją też inne rodzaje saun mamy wybór. Możemy wymienić kilka podstawowych i najbardziej znanych typów saun:

  • sauna fińska
  • sauna mokra
  • sauna parowa
  • sauna infrared.

Każda z wymienionych saun jest ogrzewana w inny sposób, co daje też różne poziomy wilgotności i wysokość panującej w środku temperatury. Taki wybór pozwala każdemu skorzystać z dobrodziejstw saunowania.

Istnieją pewne reguły, których należy przestrzegać, żeby relaks w saunie nam nie zaszkodził:

  • nie spiesz się,
  • przed i po saunowaniu weź prysznic,
  • minimum raz na tydzień korzystaj z kąpieli saunowej,
  • Twój pobyt w saunie nie powinien trwać dłużej niż 15 minut,
  • cały proces zakończ odpoczynkiem.

Reasumując, jeżeli jesteś zainteresowany wybudowaniem sauny w swoim domu, to zapraszamy do kontaktu. Zespół doświadczonych pracowników firmy Mar-la zbuduje dla Ciebie saunę o jakiej marzysz. Nasza oferta skierowana jest m.in. do klientów z Wrocławia, ale także pozostałych miast na terenie całego kraju. Nasze główne atuty to najwyższa jakość w atrakcyjnej cenie.

Ostatnie artykuły

Archiwum

Kategorie

Tagi

Mona Czerniewicz Opublikowane przez: