Ochrona i nawilżenie stóp – jaki produkt wybrać?

Wiele osób pomija jedną z najważniejszych części ciała, którą są stopy, w codziennej pielęgnacji. Najczęściej skupiamy się na prawidłowym oczyszczeniu i nawilżeniu twarzy oraz wzmocnieniu i odżywieniu włosów, a o naszych stopach przypominamy sobie w okresie letnim, kiedy jest już za późno. Coraz więcej specjalistów takich jak kosmetolodzy oraz podolodzy, przekonują swoje klientki do stałej pielęgnacji stóp również w okresie jesienno-zimowym np. za pomocą produktów takich jak cremobaza 50 opinie. Nie każdy jednak wie, jak prawidłowo zabrać się za pielęgnację stóp, co w wielu sytuacjach może skończyć się wielkim problemem. Jak więc zadbać o nasze stopy tak, aby były one miękkie, nawilżone i odżywione? 

Prawidłowa pielęgnacja stóp – od czego zacząć? 

Zanim nałożymy odpowiedni krem na powierzchnię naszych stóp, powinniśmy odpowiednio przygotować skórę do przyjęcia składników aktywnych. Pielęgnacja stóp powinna więc zacząć się od dokładnego umycia stóp z wykorzystaniem relaksacyjnych olejków lub zmiękczającej soli do kąpieli. Preparaty bogate w składniki takie jak olejek z drzewa herbacianego, rozmaryn, mentol czy wyciąg z kasztanowca działają antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo, a do tego preparaty zawierające mentol zmniejszają obrzęk stóp. Warto również od czasu do czasu wykonać peeling stóp, który pomoże nam w pozbyciu się nadmiaru zrogowaciałego naskórka. Tak przygotowane stopy, są gotowe na przyjęcie kremu nawilżająco-odżywczego jak np. cremobaza 50 opinie

Jaki krem do stóp wybrać? 

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów kremów, które przeznaczone są do nawilżenia, odżywienia i regeneracji zmęczonych stóp. Do najpopularniejszych rodzajów kremów zalicza się te o wysokiej ilości mocznika np. cremobaza 50 opinie oraz substancji takich jak olej arganowy, masło shea czy miód. Odpowiednio dobrany do potrzeb naszych stóp krem, w połączeniu z relaksującą kąpielą oraz peelingiem wykonanym kilka razy w tygodniu to przepis na piękne i nawilżone stopy. 

Ostatnie artykuły

Archiwum

Kategorie

Tagi

Mona Czerniewicz Opublikowane przez: