Dodatki, bez których nie może się obejść żadna panna młoda

Pierwszym dodatkiem dla panny młodej, który przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o tym wyjątkowym dniu, jest welon. Historia tego elementu sięga czasów, kiedy to ludzie myśleli, że będzie on chronił wychodzącą za mąż kobietę przed nieszczęściami i odpędzał kłopoty. Był także symbolem niewinności przyszłej żony. Obecnie jego noszenie podczas ślubu nie jest obowiązkowe – stanowi raczej stylowy dodatek i dopełnia całość stylizacji. W przypadku mniej tradycyjnych sukien, np. w stylu retro, można zastąpić go modnym toczkiem czy nietypowym fascynatorem.

Bez torebki ani rusz

Jeśli chodzi o akcesoria ślubne, nie można także zapomnieć o eleganckiej torebce czy kopertówce. Pierwsza z nim będzie stanowić praktyczny dodatek, który pozwoli na schowanie wszystkich niezbędnych przedmiotów np. kosmetyków, które pozwolą poprawić makijaż, gdy ten rozpłynie się podczas tańca, miętówek, które pozwolą odświeżyć oddech, rajstop, na wypadek, gdyby aktualnie noszone się podarły, czy dezodorantu, aby móc się sprawnie odświeżyć w przerwie od zabawy. Kopertówka pełni raczej funkcję dekoracyjną, ale także można do niej „upchnąć” kilka przydatnych drobiazgów. Oba warianty mogą wyglądać niezwykle zjawiskowo, szczególnie jeśli postawimy na modele wysadzane cyrkoniami czy innymi ozdobnymi kamieniami, zdobione tiulowymi kwiatami czy wyposażone w złote lub srebrne łańcuchy dodające szyku.

Podwiązka – atrybut panny młodej

Ostatnim niezbędnym akcesorium dla panny młodej jest podwiązka. Kiedyś służyła ona do podtrzymywania pończoch, obecnie stanowi zaś upiększający dodatek. Jej noszenie wiąże się z pewnymi przesądami. Dawniej wierzono, że jej założenie zapewni pannie młodej szczęście i pomyślność podczas ślubu. Obecnie w każdym sklepie z sukniami ślubnymi można znaleźć wiele rodzajów podwiązek. Możesz postawić na tiulową podwiązkę z brokatowymi drobinkami lub podwiązkę z kwiatową aplikacją. Oczywiśnie nie ma przymusu – nie musisz jej nosić ani kupować. Może jednak stanowić ona pewien symbol, który poprawi Ci humor podczas tego wyjątkowego dnia.

Ostatnie artykuły

Archiwum

Kategorie

Tagi

Mona Czerniewicz Opublikowane przez: