Jak wybrać pierścionek z diamentem na zaręczyny?

Większość panów, którzy stoją przed wyzwaniem, jakim jest wybór pierścionka zaręczynowego, decyduje się na klasyczny diament. To jedna z najbardziej sprawdzonych, klasycznych oraz eleganckich opcji, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim paniom. Ten niezwykle szlachetny kruszec dodaje elegancji i prestiżu, na jaki zasługuje każda kobieta.

Czystość diamentu

Decydując się na kupno pierścionka z diamentem, warto wiedzieć, czym się sugerować, by wybrać najlepszy model. Najczęściej kierujemy się zasadą 4C, jaka określa najważniejsze cechy tego kamienia. Pierwszym z parametrów jest czystość. Chodzi o zanieczyszczenia, jakie znajdują się na powierzchni diamentów. Jednak większość z nich jest dostrzegalna dopiero przy użyciu specjalnych przyrządów, a nie dla gołego oka.

Wybierz diamenty Warszawa i miej pewność, że decydujesz się na najpiękniejszy pierścionek z diamentem, który skradnie każde serce.

Masa diamentu

Kolejną cechą braną pod uwagę przy ocenie jakości diamentów jest ich masa. Jednostką jubilerską, która określa masę kamienia szlachetnego, jest wszystkim znany karat. Im większa masa kamienia, tym jest wyższa jego wartość. Pamiętaj jednak, aby nie mylić tej jednostki z próbą złota, ponieważ także i ta opisywana jest w karatach.

Kolor diamentów

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że diamenty mogą posiadać lekkie zabarwienie. Jednak to właśnie te pozbawione koloru mają najwyższą wartość. Diamenty o barwie H – bieli – uznawane są za najlepsze. Jeśli chcesz sprawić ukochanej wyjątkowy pierścionek z diamentem, wybierz taki, który nie posiada żadnej widocznej barwy.

Rodzaj szlifu diamentu

Dzięki szlifowi diamentu, możemy uzyskać jego połysk. Diament, który jest surowy oraz nieoszlifowany, nie posiada charakterystycznego błysku, pozostając matowym. W wyniku szlifowania diamentów otrzymuje się jego różnorodne kształty – do najpopularniejszych zalicza się powszechnie znany brylant. Może być to jednak również markiza, serce, łezka, szmaragd czy princessa.

Ostatnie artykuły

Archiwum

Kategorie

Tagi

Mona Czerniewicz Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *