Czy laserowy lifting twarzy jest skuteczny?

Jeśli marzy nam się pięknie wyglądająca, młoda skóra twarzy, wcale nie musimy nastawiać się na fakt, że konieczne będzie chirurgiczne skorygowanie wszelkich niedoskonałości. Współczesna medycyna estetyczna oferuje nam bowiem kompleksowy, laserowy lifting twarzy, który w nieinwazyjny sposób odbudowuje i odmładza skórę.

Szczególnym uznaniem cieszy się tu technologia Q-Switch, dostępna, na przykład, w gabinecie medycyny estetycznej Dr Legrand w Krakowie. W całkowicie bezbolesny sposób przynosi ona bowiem efekty porównywalne z intensywnym peelingiem chemicznym. W niniejszym artykule opowiemy, dlaczego warto jest poddać się zabiegowi laserowego liftingu, jeśli zależy nam na skutecznej poprawie wyglądu naszej twarzy.

Na czym polega laserowy lifting?

Podczas liftingu twarzy z wykorzystaniem technologii Q-Switch, laser oddziałuje na najgłębsze warstwy skóry, powodując w nich kontrolowane mikrouszkodzenia. W efekcie, organizm zostaje pobudzony do produkcji fibroblastów oraz kolagenu. Zabieg ten poleca się nie tylko osobom, chcącym pozbyć się zmarszczek mimicznych oraz braku wiotkości, ale także ludziom o cienkiej, wrażliwej skórze, wymagającej odmłodzenia. Co więcej, sama procedura nie wymaga od nas większych preparacji, zaś po jej zakończeniu pacjent nie musi przechodzić przez dłuższą rekonwalescencję.

Lifting laserowy pomoże nam nie tylko w ogólnym odmłodzeniu twarzy, ale też pozbyciu się niedoskonałości z miejsc delikatnych i problematycznych. Mowa tu chociażby o okolicach oczu, dłoniach, szyi oraz dekolcie. Pierwsze efekty zobaczymy już po pierwszym zabiegu, zaś ich utrwalenie staje się możliwe po serii 3-4 procedur.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Laserowy lifting twarzy nie może być przeprowadzany u osób z cukrzycą, opryszczką, nowotworami, schorzeń układu krążenia i naczyń krwionośnych, chorobami zakaźnymi oraz wszelkimi schorzeniami skóry. Zabiegu tego nie wolno jest także przeprowadzać i kobiet w ciąży oraz osób, które cierpią na depresję lub nerwicę. Kolejnym przeciwwskazaniem jest też zażywanie leków światłouczulających. Z tego też powodu, aby możliwe było uniknięcie groźnych konsekwencji, każdy lifting poprzedza konsultacja z lekarzem specjalistą, który poinformuje nas, czy nasze zdrowie pozwala nam na tego typu kurację.

Ostatnie artykuły

Archiwum

Kategorie

Tagi

Mona Czerniewicz Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *