Życie w czasach wirusa

Temat krążącego po świecie koronawirusa jest obecny dosłownie w każdym medium. Codziennie zasypywani jesteśmy statystykami dotyczącymi ilości nowych chorych, dostępnych łóżek szpitalnych, a także zgonów. Wydaje się jednak, że strach przed koronawirusem uśpił naszą czujność w stosunku do innych chorób, które wcale magicznie nie zginęły, ale nadal funkcjonują razem z nami i mają się dobrze.

Noszenie maseczek, dezynfekcja rąk, czy trzymanie dystansu społecznego powoli wchodzi w krew każdemu. Mimo że wewnętrznie nie podobają nam się nakładane obostrzenia, większość z nas zdaje sobie sprawę, że są konieczne i się do nich przystosowuje. Warto jednak zadać sobie pytanie: czy mogę zrobić coś jeszcze?

Odpowiednia dieta kluczem do zdrowia

Dostarczanie naszemu organizmowi wszystkich potrzebnych składników to konieczność, by nasze ciało rozwijało się prawidłowo i pozostało w zdrowiu jak najdłużej. Jest wiele składników, które możemy, a nawet powinniśmy suplementować, by nasz organizm radził sobie z przeciwnościami. Jednym z takich składników jest cynk wirusy. Wspomaga on pracę układu odpornościowego, a także pracę wielu narządów takich, jak chociażby skóra, trzustka, czy oczy. Odpowiedni poziom cynk wirusy zagwarantuje nam doskonałe samopoczucie, które widoczne będzie gołym okiem dzięki wspaniałej kondycji skóry, włosów i paznokci. Warto więc zadbać, by w naszej diecie znalazły się produkty bogate w cynk. Są nimi między innymi: wątróbka, dynia, kiełki, otręby, kakao czy płatki owsiane. By cynk wirusy lepiej się wchłaniał nie przyjmuj go razem z żelazem bądź miedzią.

Co zrobić, gdy zachoruję?

Przede wszystkim nie panikuj! Nie każda infekcja oznacza od razu koronawirusa i wizję respiratora. Zacznij od domowych metod. Łyknij witaminy, cynk wirusy, połóż się do łóżka i odpocznij. Jeśli objawy nie będą ustępować, a się nasilać koniecznie skontaktuj się z lekarzem. Przedstaw mu swój stan zdrowia, a także powiedz o tym, czy i jakie suplementy diety przyjmujesz. Niezależnie, czy jest to cynk wirusy, czy witamina C, lekarz musi wiedzieć o wszystkim, by wydać trafna diagnozę.

Ostatnie artykuły

Archiwum

Kategorie

Tagi

Mona Czerniewicz Opublikowane przez: