Zmywalna farba do włosów – dla osób, które lubią eksperymenty

Zastanawiasz się nad zmianą koloru twoich włosów? Szybko nudzi cię jedna barwa? A może chcesz zaszaleć nie martwiąc się o długofalowe skutki swojej spontanicznej decyzji? Nieważne którą z tych osób jesteś, zmywalna farba do włosów to produkt, który może stanowić dla ciebie wprost idealne rozwiązanie.

Zmywalna farba do włosów – czym ona jest i jak ją stosować?

 

 

Jak sama nazwa wskazuje, zmywalna farba do włosów nie zapewni nam w żadnym stopniu stałego zabarwienia naszej fryzury. Przez pewien czas preparat ten będzie jednak w stanie pozostać na naszych włosach i wprawić naszych znajomych w niemały szok. Takie rozwiązanie poleca się osobom, które dopiero przymierzają się do ewentualnego farbowania i albo boją się podjąć ostatecznej decyzji, albo też wolą najpierw obyć się z kolorem, zanim podejmą się mimo wszystko dość inwazyjnego dla włosów zabiegu utleniania. Fanami zmywalnych farb są również osoby chcące tylko na chwilę zobaczyć siebie w nowym, często szalonym kolorze.

Użycie zmywalnej farby do włosów jest naprawdę dziecinnie proste – na mokre włosy należy pasemkami wmasować i rozprowadzić farbę, a następnie je osuszyć. To wszystko – nasz nowy kolor powinien pozostać z nami na jakiś czas. Jak długo? Wszystko zależy od naszych włosów. Jeżeli zmiana nie była zbyt drastyczna, zabarwienie powinno zniknąć w ciągu tygodnia lub dwóch. Jeżeli jednak przeskakujemy z blondu na czarne włosy lub w drugą stronę, powrót do pierwotnego stanu może ciut się rozciągnąć w czasie. Na czas pozostania barwnika na naszej głowie może również mieć wpływ zdrowie włosów, ich gęstość czy sama fryzura. Mimo wszystko pozbycie się śladów farbowania nie powinno zająć więcej niż miesiąc. 

Zmywalna farba do włosów jest więc naprawdę ciekawym rozwiązaniem, przeznaczonym dla sporej ilości osób. Niezależnie, czy naszym celem są eksperymenty z włosami, obycie się z nowym kolorem przed permanentną zmianą czy po prostu znudzenie się naszym starym kolorem, dobrze dobrana farba może być dla nas niezwykle użyteczna i jest w stanie wprowadzić trochę świeżości w naszym wyglądzie.

Ostatnie artykuły

Archiwum

Kategorie

Tagi

Mona Czerniewicz Opublikowane przez: