Jak wybrać sukienkę na Sylwestra?

Koniec roku zbliża się do nas wielkimi krokami – już niedługo większość z nas spędzi ostatnią noc grudnia na imprezie sylwestrowej. Niezależnie od jej charakteru wszystkim nam zależy na olśniewającym wyglądzie w tym wyjątkowym czasie.

Dlatego warto postawić na odpowiedni ubiór i makijaż, który podkreśli wszystkie nasze atuty i zamaskuje ewentualne niedoskonałości. Jeśli impreza posiada tematykę, problem wyboru stroju mamy niejako rozwiązany: szykujemy wtedy przebranie postaci z filmu czy określonej epoki. W co jednak ubrać się na imprezę bez określonego dress code’u? Zacznijmy od ustalenia charakteru wydarzenia: co innego założymy na wieczór filmowy lub imprezę z grami planszowymi, a co innego – na Sylwestra będącego typową imprezą z tańcem i kolacją. Te pierwsze nie wymagają od nas zbyt odświętnego stroju. Możemy zdecydować się na sukienkę, ale równie dobrze sprawdzą się dżinsy z ciekawą bluzką lub żakietem, a nawet sweter – wszystko zależy także od liczby osób biorących udział w danym wydarzeniu i jego miejscu. Jeśli przyjaciel zaprasza kilka osób na wieczór z winem i oglądaniem filmów, spokojnie możemy postawić na ciepłe skarpetki. Większe imprezy to zarówno okazja do błyśnięcia strojem, jak i modowej wpadki, dlatego choć zapowiada się noc pełna szaleństw, pamiętajmy o umiarze. Krótka sukienka z dużym dekoltem, mocny makijaż i buty na obcasie mogą nie współgrać z imprezą, która co prawda zakłada tańce i zabawy, ale na której jednocześnie gospodarz prosi o założenie kapci. Wieczór w klubie będzie okazją do wyboru odważniejszych kreacji: możemy pokusić się o złoto, brokat i cekiny.

Im więcej błysku, tym lepiej!

Pamiętajmy o dopasowanych dodatkach. Sylwester na sali wiąże się zwykle również z uroczystą kolacją. Niezależnie od tego, czy wybieramy się na wieczór we dwoje, czy też w większym gronie warto zachować kilka odzieżowych standardów. Przy krótszej sukience zakryjmy dekolt i odwrotnie. Możemy zdecydować się także na bardziej zdobioną i dłuższą suknię balową. Jest to spory wydatek, ale jednocześnie duże wrażenie.

Ostatnie artykuły

Archiwum

Kategorie

Tagi

Mona Czerniewicz Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *