Kwasy kosmetyczne − czyli co i jak?

Kosmetyki to nieodłączny element w życiu zarówno każdej kobiety, jak i każdego mężczyzny. Używają ich niemal wszyscy, w mniejszym lub większym zakresie. Kosmetologia to szeroka dziedzina, a jednym z jej zagadnień są kwasy kosmetyczne

Kwasy kosmetyczne − czyli co i jak?

Kwasy kosmetyczne to związki, które zaliczają się do grupy kwasów hydroksylowych, a swoje zastosowanie znalazły zarówno w kosmetologii profesjonalnej, jak i domowej.  Wraz z upływem czasu stają się one coraz bardziej popularne i coraz chętniej stosowane. Ich najważniejszym zadaniem jest złuszczanie martwego naskórka, ponadto idealnie sprawdzają się m.in.  przy zabiegach nawilżających, wygładzających, przeciwtrądzikowych czy przeciwbakteryjnych. Zalet kwasów jest wiele i warto się z nimi zaznajomić, jednak bez kluczowej wiedzy mogą zadziałać wręcz przeciwnie. Dlatego bardzo ważne jest, aby dokładnie poznać szereg ich właściwości i odpowiednio wybrać ten dostosowany do określonego typu skóry. 

Rodzaje kwasów kosmetycznych

Substancje, jakimi są kwasy chemiczne, to bardzo obszerny zespół surowców kosmetycznych, dlatego powinny być (podobnie jak kosmetyki naturalne) dostosowane do potrzeb cery. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kwasów, a do najbardziej popularnych należą m.in. kwas salicylowy – stosowany do oczyszczania lub łagodzenia zmian skórnych, kwas mlekowy – polecany do rozjaśniania przebarwień lub stosowany np. w płynach do higieny intymnej (ponieważ pomaga przywrócić odpowiednie PH skóry), kolejnym kwasem wartym uwagi jest kwas glikolowy, który idealnie sprawdzi się podczas zabiegów złuszczających naskórek oraz zwężania porów. Często wykorzystywanym w kosmetyce jest również kwas migdałowy, wybierany szczególnie przez kobiety, które walczą z nadmiernym wydzielaniem sebum. Kwas ten pomaga również w walce ze stanami zapalnymi skóry. Ogólnie dostępne kwasy kosmetyczne są dobrem, na które z pewnością warto zwrócić uwagę, ponieważ posiadają wiele właściwości, które potrafią pomóc na niejedno schorzenie cery. Ważne jest, aby stosować je w odpowiednich ilościach i co najważniejsze, posiadając odpowiednią wiedzę.

Ostatnie artykuły

Archiwum

Kategorie

Tagi

Mona Czerniewicz Opublikowane przez: