Hybrydy – wzory bez ograniczeń

Manicure hybrydowy jest trwały i modny. Pozwala uzyskać ciekawe efekty kolorystyczne na paznokciach. Do tego to metoda niedroga i łatwa do wykonania samodzielnie. Wystarczy zaopatrzyć się w akcesoria niezbędne do wykonania lakieru hybrydowego

Manicure hybrydowy ma coraz więcej zwolenniczek, bo paznokcie wystylizowane tą metodą  są odporne na uszkodzenia i bardzo atrakcyjne. Można te też bez trudu zrobić samemu w domu. Zwłaszcza że akcesoria do hybrydy są łatwo dostępne.

Zalety hybrydy

Jeden z największych atutów hybrydy wzory tego typu manicure. Paznokcie hybrydowe pozwalają też na dużą oszczędność czasu, gdyż prawidłowo nałożona hybryda utrzymuje się na paznokciach około 3 tygodni i nie odpryskuje. Na czym polega manicure hybrydowy? W odróżnieniu od tipsów, hybrydę można nakładać bezpośrednio na płytkę paznokciową. Używa się do tego celu preparatów, które łączą właściwości lakieru do paznokci i światłoutwardzalnego żelu. Po zrobieniu tradycyjnego manicure na paznokcie nakłada się podkład, następnie kolorowy lakier i preparat utwardzający. Każdą warstwę hybrydy należy utwardzić przy pomocy lampy UV. To metoda bezpieczna, pod warunkiem, że przestrzegamy prostych zasad. Może się zdarzyć, że po wielu miesiącach regularnego stosowania hybryd paznokcie staną się cienkie i delikatne. W takim przypadku zalecana jest przerwa na regenerację paznokci. W tym czasie warto stosować odżywkę do cienkich i osłabionych paznokci. 

Tak się to robi

Hybryda to produkt chemiczny, dlatego nie odżywia paznokci. Jednak prawidłowo wykonany manicure hybrydowy, nie powinien im zaszkodzić. Szczególnie ważny jest podkład i żele hybrydowe dobrej jakości, od sprawdzonych producentów. W czasie przerw warto zaaplikować sobie kurację wzmacniającą naturalnymi olejami, odżywkami do paznokci lub odżywiającym serum. Nie należy się też obawiać stosowanej do utrwalania poszczególnych warstw hybrydy lampy UV. Zdaniem wielu specjalistów, kontakt z promieniami UV w czasie nakładania hybrydy, jest na tyle krótki, że nie może nam zaszkodzić. Ważne, aby podczas ozdabiania paznokci zachować jak największą czystość i higienę, aby zapobiec infekcjom. Wart także  używać produktów znanych i sprawdzonych producentów, którzy gwarantują dobrą jakość. Nakładając podkład należy uważać, aby nie zalać skórek i dokładnie pokryć płytkę paznokcia.

 

Ostatnie artykuły

Archiwum

Kategorie

Tagi

Mona Czerniewicz Opublikowane przez: