Dlaczego warto pomyśleć nad zakupem podkolanówek uciskowych 1 stopnia?

Żylaki to problem, który coraz częściej dotyka wielu z nas, bez względu na wiek oraz ogólny stan zdrowia. Zarówno wrodzone problemy z krążeniem, jak i brak aktywności fizycznej sprawiają bowiem, że na naszych nogach mogą pojawić się z czasem nieestetyczne, kręte żyły. Wraz z rozwojem choroby, żylaki stają się coraz bardziej widoczne, zaś ich obecności towarzyszy nierzadko odczuwalny obrzęk. Z tego też powodu, rosnącym zainteresowaniem w naszym kraju cieszy się noszenie podkolanówek uciskowych 1 stopnia, nazywane nierzadko kompresjoterapią. Jest to bowiem opcja niezwykle przystępna cenowo, o niewielkiej liczbie przeciwwskazań. Oto, dlaczego warto zatem zastanowić się nad zakupem takiego produktu medycznego.

 

Przeciwdziałanie i ulga w jednym

 

W dzisiejszych czasach, trudno jest nam znaleźć często kilka chwil na jogging lub serię ćwiczeń. Stresujący tryb życia, wymagający od nas wielogodzinnego stania lub siedzenia w jednym miejscu, często sprawia, że po powrocie do domu nie mamy już na nic ochoty. W takich sytuacjach, warto rozważyć regularne noszenie podkolanówek uciskowych 1 stopnia. Pojęciem tym określamy charakterystyczne akcesoria, wywierające ucisk na poziomie 18-23 mmHg. Nie są więc one tak intensywne w swojej pracy, co podkolanówki przepisywane pacjentom po operacjach żył lub zmagających się z poważniejszymi schorzeniami. Zamiast tego, wariant ten jest przeznaczony przede wszystkim do zwalczania lekkich żylaków oraz uczucia ciężkości nóg. Podkolanówki tego typu znakomicie radzą sobie także z przeciwdziałaniem pogarszania się chorób żył.

 

Nie tylko dla pań

 

Chociaż pończochy i podkolanówki uciskowe 1 stopnia mogą, na pierwszy rzut oka, sprawiać wrażenie produktu stricte damskiego, w rzeczywistości mamy tu do czynienia z akcesorium unisex. Co więcej, wszechstronność podkolanówek uciskowych jest widoczna także w przypadku dostępnych wariantów kolorystycznych – na rynku dostępne są bowiem zarówno produkty białe, jak i czarne tudzież antracytowe. Stonowane barwy i brak wzornictwa nadaje podkolanówkom neutralnego charakteru, co również czyni je niezwykle estetycznymi. Specjalistyczne sklepy oferują nam przy tym szeroki wybór rozmiarów, od S po XL Plus. Każdy z nas znajdzie tu więc produkt, który pomoże nam w zachowaniu estetycznego wyglądu nóg, a także zapewni dobre samopoczucie w każdej sytuacji.

 

Ostatnie artykuły

Archiwum

Kategorie

Tagi

Mona Czerniewicz Opublikowane przez: