Wszystko co powinieneś wiedzieć o botoksie

Botoks jest najpopularniejszym niechirurgicznym zabiegiem kosmetycznym. Podczas zabiegu wstrzykiwana jest toksyna botulinowa typu A. Wytwarzana jest przez bakterię Clostridium botulinum. Zobacz, co warto wiedzieć o botoksie, zanim zdecydujesz się na zabieg.

Kiedy warto pomyśleć o botoksie?

Chociaż to ta sama toksyna, która powoduje zatrucie jadem kiełbasianym, zagrażającą życiu formę zatrucia pokarmowego, jej działanie różni się w zależności od ilości i rodzaju ekspozycji. Na przykład botox jest wstrzykiwany tylko w małych, określonych ilościach. Blokuje aktywność nerwów w mięśniach.
Stosuje się go przede wszystkim do trzech głównych celów: kontroli skurczu mięśni, silnego pocenia się pod pachami (nadpotliwość) i poprawy wyglądu. Botoks stosowany w kosmetyce zawiera toksynę botulinową typu A (składnik aktywny), albuminę ludzką (białko występujące w ludzkim osoczu) i chlorek sodu.
Botox pozwala tymczasowo wygładzić zmarszczki między brwiami. Mogą sprawić, że będziesz wyglądać na zmęczoną, wściekłą lub nieszczęśliwą. Często stosowany jest również do zmniejszania kurzych łapek.

Jak wygląda zabieg?

Zastrzyki z botoksu powinny być wykonywane przez przeszkolony personel. To niezwykle ważne dla Twojego bezpieczeństwa.
Zmarszczka na skórze powstaje najczęściej prostopadle do kurczącego się mięśnia umiejscowionego bezpośrednio pod nią. Na przykład podczas kurczenia się pionowego mięśnia powstają poziome zmarszczki.
Botox jest wstrzykiwany w mięśnie. Blokuje impulsy nerwowe do tych aktywność. W ten sposób zmniejsza się aktywność mięśni powodujących zmarszczki. Dlatego botoks wygładza skórę. W przypadku zmarszczek widocznych nawet wtedy, gdy twarz jest całkowicie zrelaksowana, wybierz wypełniacze skórne. Botoks często zmniejsza te linie, ale nie zawsze wyeliminuje je w 100%.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg zwykle trwa około 20-30 minut. Najczęściej poprawa jest widoczna już w ciągu kilku dni. Botox potrzebuje dwóch-czterech dni, aby przylgnął do zakończenia nerwowego, które normalnie stymulowałoby mięsień do skurczu.
Maksymalny efekt widoczny jest zazwyczaj po 10-14 dniach. Warto o tym pamiętać, umawiając się na zabieg. Każde wstrzyknięcie może wywołać dyskomfort. Jednak igły używane do wstrzyknięcia botoksu są bardzo małe. Dlatego ból jest zwykle bardzo mały. Obszar może być też znieczulony miejscowym kremem lub zimnym kompresem 10-20 minut przed wstrzyknięciem.
Efekty utrzymują się zwykle przez 3-4 miesiące. Profesjonaliści wiedzą, gdzie wstrzyknąć botoks. W ten sposób można uniknąć skutków ubocznych, takich jak opadające powieki.

Ostatnie artykuły

Archiwum

Kategorie

Tagi

Mona Czerniewicz Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *