Trwała pomadka czyli makijaż permanentny ust

Muśnięte szminką usta to obowiązkowy element wykończenia każdego makijażu. Odpowiednio dobrany kolor podkreśla urodę, koryguje kształt ust i nadaje im ponętny wygląd. I choć efekt jest powalający, to po krótkim czasie znika z naszych warg, a żeby go przywrócić konieczne jest nałożenie nowej warstwy pomadki. Nie zawsze jest to łatwe, ponieważ możemy nie mieć przy sobie lusterka, albo co gorsza zapomnimy włożyć do torebki ulubioną pomadkę. Na szczęście jest sposób na to, aby kompletnie nie przejmować się tym, w jakim stanie są nasze usta. A tym sposobem jest makijaż permanentny ust, który zapewnia piękny kolor dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Wzmacnia barwę, podkreśla kontur, a w razie potrzeby koryguje ewentualną asymetrię. To wszystko uzyskamy poddając się tylko jednemu zabiegowi, a mianowicie permanentnemu makijażowi ust. Do pełnego wypełnienia warg najczęściej stosowany jest kolor o nazwie czerwień wargowa, który daje piękny, naturalny efekt. Pamiętajmy, że makijaż permanentny nie może być zbyt mocny, aby sprawdzał się w sytuacjach codziennych.

Jedna wizyta i kolor na lata

Zabieg permanentnego makijażu ust rozpoczyna się od wykonania na wargach konturu, który finalnie musi zostać zaakceptowany przez klienta. Następnie wybierany jest kolor i odcień barwnika, który znajdzie się na ustach. Jaki powinien on być? Najładniejszy efekt uzyskamy jeśli kolor barwnika będzie o 2-3 tony ciemniejszy od naszej naturalnej barwy warg. Następnym etapem jest już mikropigmentacja, a więc wprowadzanie barwnika w naskórek. Dodatkową zaletą, jaką uzyskamy wykonując makijaż permanentny ust jest ich optyczne powiększenie. Taki make-up utrzymuje się od 3 do 5 lat.

Na co być przygotowanym?

Idąc na zabieg musimy być świadomi tego, że będzie on nieco bolesny. Stąd też wykonywany jest przy znieczuleniu stomatologicznym. Musimy też liczyć się z tym, że po zabiegu usta będą opuchnięte i przez kilka dni będą wymagały szczególnej pielęgnacji. W tym celu trzeba będzie nawilżać usta, unikać ich moczenia, tarcia, a także przez kilka dni po zabiegu trzeba będzie przyjmować tabletki zapobiegające pojawieniu się opryszczki.

Ostatnie artykuły

Archiwum

Kategorie

Tagi

Mona Czerniewicz Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *