Trening personalny – opieka i porada dla lepszych wyników

Przez ostatnie kilka lat popularność siłowni wzrosła kosmicznie. Maszyny tak są oblegane przez ćwiczących, że często trzeba czekać na swoją kolej. Jednak siłownia to nie tylko moda, to sposób na życie, forma relaksu i satysfakcji, zwłaszcza gdy widać efekty – spada waga, rosną mięśnie, a na brzuchu widać tzw. kaloryferek. Jednak co zrobić, gdy mimo wysiłku, siódmych potów wylewanych co drugi dzień, efekty są marne. Tu z pomocą przychodzi trening indywidualny.

Trening personalny – indywidualne spotkanie

Jest to osobista lekcja z wykwalifikowanym trenerem, więc może dać nam więcej niż miesiące samotnych ćwiczeń na wszystkich dostępnych maszynach. Zadaniem trenera jest ocena naszego stanu, analiza naszych potrzeb i ich konfrontacja z naszymi własnymi możliwościami. W ten sposób pierwszy trening indywidualny to wstęp do właściwego ułożenia planu ćwiczeń. Co więcej często trener jest w stanie ułożyć właściwą dietę, której zadaniem będzie wsparcie w realizacji celów oraz właściwe odżywienie organizmu przy wzmożonym wysiłku fizycznym.

Trening personalny – nadzór fachowca

Taka forma współpracy jest doskonałą propozycją właściwie dla wszystkich ćwiczących. Zadaniem fachowca jest ciągła weryfikacja poprawności wykonywanych ćwiczeń. Dzięki temu trening indywidualny szybciej przynosi pożądane efekty niż ćwiczenia bez pomocy trenera.

Trening indywidualny – opieka i motywacja

Jest to propozycja idealna dla wszystkich, którzy potrzebują wsparcia psychicznego oraz silnej, zewnętrznej motywacji. Faktem jest, że siłownia może czasem zniechęcać. Tymczasem trening personalny to zupełnie coś innego. Ćwiczący ma poczucie opieki, a także stałej obserwacji. To motywuje do kolejnego wysiłku. Co więcej, dobry trener wykorzysta każdą godzinę i sprawi, że trening indywidualny będzie też wsparciem psychicznym dla podopiecznego. To trener wspiera go w chwilach zwątpienia i buduje siłę wewnętrzną, która owocuje przez długie lata.

Ostatnie artykuły

Archiwum

Kategorie

Tagi

Mona Czerniewicz Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *