Najlepsza rehabilitacja sportowa Szczecin tylko w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Werakso!

Jakie są najczęstsze kontuzje, które mogą spotkać biegaczki i biegaczy?

Bieganie stało się niezwykle popularnym sportem aktualnie na świecie. Dzięki niemu możemy zbudować świetną kondycję, pomaga też zachować piękną sylwetkę oraz jest to dobry sposób na odreagowanie po ciężkim dniu w pracy. Korzyści płynących z biegania jest naprawdę sporo, jednak nosi ono za sobą pewne problemy, a mianowicie możliwość występowania urazów. Osoby uprawiające ten sport często nie zdają sobie sprawy, z jakiego typu kontuzjami mogą się borykać. Najczęstszym powodem występowania kontuzji jest przetrenowanie lub przeciążenie. Jednak rehabilitacja sportowa Szczecin przychodzi z pomocą!

Przykłady kontuzji biegaczek i biegaczy — rehabilitacja sportowa Szczecin!

Najczęstszymi kontuzjami są: zapalenie ścięgna Achillesa, ból piszczeli, zespół bólowy przedniego przedziału kolana oraz naciągnięcie i naderwanie mięśni. Mogą one dotyczyć osób początkujących, jak i tym, którzy trenują już od wielu lat. Ból piszczeli jest schorzeniem, które bardzo często dotyka osoby biegające, a w szczególności początkujące. Objawia się w przednio-przyśrodkowej części kości piszczelowej. Rehabilitacja sportowa Szczecin tylko w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Werakso może pomóc Ci z tym bólem!

Jak skutecznie położyć kres urazom sportowym i innym dolegliwościom?

Uraz to sytuacja oddziaływania jakiegoś czynnika mechanicznego, czy termicznego prowadząca do powstawania uszkodzeń w obrębie tkanek. Do uszkodzenia może dojść o różnym stopniu, ponieważ wszystko zależy od danego czynnika oraz jego intensywności. Bieganie i ogólnie inne dyscypliny sportowe stają się coraz to bardziej popularne. Jednak idą za tym też kontuzje, a ich popularnymi czynnikami są: pośpiech, brak systematyczności, ale również presja narzucana przez innych lub też przez samą, lub samego siebie.

Lepiej zapobiegać niż leczyć — rehabilitacja sportowa Szczecin tylko w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Werakso!

Rehabilitacja sportowa Szczecin w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Werakso przeprowadzana jest za każdym razem w sposób profesjonalny przez doświadczone i przepełnione wiedzą osoby. Oczywiście istnieje wiele metod leczenia urazów sportowych, jednak lepiej jest temu zapobiegać. Powstawanie tego typu urazów cyklicznie może spowodować o wiele poważniejszy problem. Dlatego pamiętajmy — lepiej zapobiegać niż leczyć! Rehabilitacja sportowa Szczecin z pewnością Ci pomoże.

Ostatnie artykuły

Archiwum

Kategorie

Tagi

Mona Czerniewicz Opublikowane przez: