Jak wybrać dobry biustonosz do karmienia

Kiedy na świat przychodzi dziecko, zmienia się całe życie. Nowa rola – bycie mamą, jest wyjątkowo wymagająca. Każda mama karmiąca naturalnie musi zadbać o odpowiednią bieliznę. Dobry biustonosz do karmienia zapewnia wygodę w każdej sytuacji ale przede wszystkim dba o kondycję piersi.

Odpowiedni rozmiar

Kupując biustonosz do karmienia konieczne jest idealne dopasowanie rozmiaru. Biust musi mieć odpowiednie podparcie i podtrzymanie. Zapobiegnie to obwisaniu piersi, co jest częstą przypadłością po zakończeniu karmienia naturalnego. Nie wolno używać za małych staników. Nadmierny ucisk gruczołów mlekowych może skutkować powstawaniem zatorów, a nawet zapaleniem piersi.
Piersi w ciąży i po rozpoczęciu laktacji będą się zmieniać, dlatego nie da się kupić stanika na zapas. Pierwszy egzemplarz trzeba wybrać jeszcze przed porodem, ale z pewnością będzie wymagał wymiany już po tygodniu lub dwóch. Laktacja normuje się dopiero po około dwóch miesiącach. Wówczas rozmiar biustu powinien już pozostać stabilny.

Warunkiem wyboru dobrego rozmiaru jest wykonanie pomiaru piersi. Centymetrem krawieckim należy zmierzyć obwód biustu w najszerszym miejscu. Można to zrobić w cienkim staniku bez efektu push-up, lub nago. Drugi pomiar wykonujemy tuż pod biustem. Od tego wyniku odejmujemy 5 cm. Różnica między obwodami daje rozmiar stanika.
Każdy dobry producent bielizny udostępnia tabelę rozmiarów. Przed zakupem biustonosza trzeba się z nią zapoznać. Oferta każdej firmy nieco się różni i nie można kierować się tylko literką oznaczającą miseczkę.

Funkcjonalność

Dobry biustonosz do karmienia to taki, który nie tylko trzyma piersi na miejscu, ale także umożliwia wygodny i dyskretny dostęp do nich w każdej sytuacji. Dlatego ten typ bielizny jest wyposażony w dodatkowe rozpięcie między miseczką a ramiączkiem. Warto zwrócić uwagę, aby ten element można było rozpiąć i zapiąć jedną ręką. Zapięcie musi być niezawodne, aby uniknąć krępujących niespodzianek.

Stanik do codziennego użytku powinien być miękki, aby miseczka po odpięciu nie wpijała się w skórę ani mamy ani dziecka. Lepiej wybierać naturalne materiały przyjazne dla skóry, przede wszystkim bawełnę. Dostępne są też biustonosze bezszwowe. Na wyjątkowe okazje, chcąc ładnie wyeksponować piersi, warto wybrać biustonosz na fiszbinach, może być z usztywnianą miseczką. 
W czasie karmienia naturalnego trzeba wyjątkowo dbać o piersi, zapewniając im dobre podtrzymanie. Skóra na biuście jest delikatna i musi wiele znieść w tym okresie. Dlatego wybierać trzeba naturalne materiały przyjazne dla skóry.

Ostatnie artykuły

Archiwum

Kategorie

Tagi

Mona Czerniewicz Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *