Jak regenerować paznokcie?

Nie da się ukryć, że ładne i zadbane paznokcie są wizytówką wielu kobiet oraz tym, do czego dąży praktycznie każda z pań. Panowie znacznie mniej uwagi poświęcają paznokciom, choć niekiedy również sięgają po różne, sprawdzone suplementy, które pozwalają na regenerację paznokci, ale również wzmocnienie struktury włosa. Przyjęło się, że paznokcie bardzo wiele mówią o kondycji organizmu ich łamliwość, a także kształt lub też słaba płytka, świadczą o tym, że w organizmie mogą toczyć się procesy chorobowe. Warto jednak zaznaczyć, że kobieca paznokcie bardzo często świadczą o błędach popełnianych przy pielęgnacji. W jaki sposób przebiega regeneracja paznokci?

Paznokcie – z czego są zbudowane?

Warto zaznaczyć, że paznokcie zbudowane są z keratyny, czyli substancji białkowej, która jest budulcem włosów oraz naskórka. Ponadto, zawierają one lipidy i wapń, pierwotnie ułatwiały ludziom zdobywanie pożywienia, dlatego były dosyć silne. Obecnie pełnią funkcję ochronną, osłaniają bardzo wrażliwe opuszki palców, ale często także ułatwiają chwytanie i posługiwanie się różnymi rzeczami. 

Regeneracja paznokci jest niezwykle ważna, w momencie, kiedy nie są one w stanie samodzielnie się odbudować. Kolor paznokci jest bladoróżowy, a brzegi mają nieco jaśniejsze, w kolorze kości słoniowej. Warto pamiętać, że zdrowe paznokcie mają przejrzystą powierzchnię, natomiast chore mogą mieć zmiany przebarwieniowe na płytce, które świadczą o niedoborach pokarmowych.

Regeneracja paznokci

Warto pamiętać o tym, że regeneracja paznokci jest niezwykle istotna. Można wzmocnić płytkę paznokcia, stosując suplementy i kosmetyki do paznokci. Suplementy powinny być bogate w krzem, wapń, cynk, żelazo, klasy białkowe i wiele witamin. Dzięki temu będą one silne, a także niełamliwe. Jeśli szukasz sprawdzonych preparatów, które możesz zastosować na swoje paznokcie i suplementów diety polecanych przez wiele osób, zajrzyj na stronę Farmapol, tam znajdziesz wiele sprawdzonych produktów.

Ostatnie artykuły

Archiwum

Kategorie

Tagi

Mona Czerniewicz Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *