Cudowna rewolucja

Pojawienie się w domu małego dziecka to rewolucja. Zmianie ulegają nie tylko nasze codzienne nawyki i styl życia, ale także aranżacja mieszkania. Najważniejszym pomieszczeniem staje się bowiem pokój dziecięcy. 

Komoda to podstawa 

Urządzanie pokoju dla dziecka to czysta przyjemność, ale też nie lada wyzwanie. Dobrze musi się w nim czuć zarówno mały nowo narodzony człowiek, jak i jego rodzice. W mało funkcjonalnym pomieszczeniu trudno wykonywać niezbędne podczas pielęgnacji bobasa czynności, jak na przykład przewijanie. W pokoju dziecięcym nie powinno zabraknąć także mebli służących do przechowywania, bo ubranka, zabawki czy pieluchy zajmują sporo miejsca. Komoda do pokoju dziecięcego może pełnić kilka funkcji – przede wszystkim jest pojemna i możemy w niej ukryć wiele rzeczy, które chcemy mieć pod ręką. Komoda przeznaczono typowo do pokoju dziecka może też być przystosowana do tego, aby zamontować na niej przewijak. Gdy już przestanie być potrzebny, możemy go łatwo zdjąć, a komoda nie straci przez to na urodzie. 

Przestrzeń dla ucznia

Pokój dla dziecka zawsze jest za mały, ale możemy go urządzić tak, by zachować jak najwięcej przestrzeni. Pojemna szafa pozwala ukryć nie tylko ubrania, ale także różnego rodzaju sprzęty, które potrzebne są tylko od czasu do czasu. Nie mniej praktyczna jest także komoda do pokoju dziecka – w jej przepastnych szufladach zmieści się wiele rzeczy, ale możemy także postawić coś na niej. Koszyki, pudła i inne pojemniki przydatne są w wielu pomieszczeniach, ale chyba nigdzie nie ma tylu drobiazgów, co w pokoju dziecka. I to niezależnie od jego wieku, bo gdy wyrasta z zabawek, wchodzi w wiek szkolny i misie czy autka zamienia na długopisy i inne potrzebne do nauki drobiazgi. Jeżeli komoda i szafa to za mało, aby pomieścić wszystkie te rzeczy, a nie chcemy zabierać więcej cennej przestrzeni, to możemy pomyśleć o półkach wiszących, na których można ustawić nie tylko książki, ale też wiele innych drobiazgów. Tak urządzony pokój z pewnością spełni oczekiwania wymagającego młodego człowieka.

Ostatnie artykuły

Archiwum

Kategorie

Tagi

Mona Czerniewicz Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *